Dzień Kota Silva Lupus. Polecamy najlepsze kocie zasoby edukacyjne

Dziś obchodzimy Dzień Kota, więc zgodnie z naszą skromną tradycją, pragnę podzielić się z Wami zestawem zasobów edukacyjnych poświęconych temu fascynującemu gatunkowi.

Kursy dla Ambitnych

Jedną z najlepszych, moim zdaniem, ofert edukacyjnych dotyczących zachowania kotów jest Studium KOT zorganizowane przez Fundację na Rzecz Wydziału Zarządzania UW. To roczne szkolenie w najpełniejszy sposób przybliży Wam zagadnienia związane z problemami i pracą z kotami. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dla osób zainteresowanych żywieniem kota, z całego serca polecam kurs PRO żywienie kotów u dr Karoliny Hołdy. Można robić go modułowo lub od razu w całości. https://sklep.karolinaholda.com/kurs-pro-podstawy-zywienia-kotow

Najlepsze zagraniczne zasoby edukacyjne online

Mam wrażenie, że w zakresie zachowań kotów w tym badań i edukacji na ten temat, prym wiodą Brytyjczycy. Oto lista wspaniałych brytyjskich źródeł wiedzy na ten temat:

  • Kursy ISFM / International Cat Carehttps://icatcare.org/veterinary/isfm/ Międzynarodowe Stowarzyszenie Weterynaryjnej Medycyny Kociej, brytyjska organizacja, która zrzesza profesjonalistów z dziedziny medycyny weterynaryjnej z całego świata, ma na celu szeroko pojętą edukację w tym zakresie. Na stronie znajdują się specjalnie opracowane programy szkoleniowe, m.in. z zachowań kotów, prowadzone są przez Vicky Halls. Organizacja oferuje ogrom bezpłatnych szkoleń, w tym ponad 200 godzin webinarów i tutoriali, a co ważne – wszystkie są certyfikowane. Obecnie ISFM przygotowuje potężny kurs na temat zachowań kotów, który ma ruszyć w tym roku. Obecność Vicky Halls i innych czołowych brytyjskich behawiorystów gwarantuje, że szkolenie będzie warte uwagi. Możecie zapisać się na listę mailingową tutaj, aby otrzymywać aktualności nie tylko o starcie kursu, ale także mnóstwo ciekawych informacji o kotach.
  • Strona Vicky Halls – serdecznie polecam wspaniałą stronę Vicky Halls wraz z bazą porad. http://www.vickyhalls.net/free-guides
  • Cats Protection – to najwieksza brytyjska organizacja pomagająca kotom. Po prowadzeniem schronisk, prowadzi bardzo duża akcji edukacyjnych w tym minikursy kursy dla opiekunów kotów. Na ich stronie www.cats.org.uk znajdziecie wspaniałe materiały edukacyjne, a dodatkowym atutem jest obecność kultowego kota Simona!

Książki o Kotach

Na rynku dostępnych jest wiele publikacji o kotach. Poniżej znajdziecie checklistę z moimi ulubionymi książkami wydanymi w Polsce. Znajdziecie w niej lektury, które warto przeczytać i które pomogą Wam zgłębić wiedzę o kotach.

Moje ulubione fundacje Kocie

Jeśli zależy Wam na ograniczeniu populacji niechcianych kotów, ale nie wiecie, komu pomóc, poniżej znajdziecie adresy godnych zaufania fundacji:

Mam nadzieję, że ten zbiór zasobów okaże się dla Was przydatny. Dzień Kota to wspaniała okazja, aby nie tylko świętować, ale także poszerzać swoją wiedzę o tych niezwykłych towarzyszach naszego życia.

Categories: Porady