Psi Senior bez tajemnic

Nadejście wieku senioralnego u naszego ukochanego psa, to nierzadko czas, w którym pojawia się szereg nowych pytań, problemów oraz sytuacji, z którymi dotychczas nie mieliśmy do czynienia. Dlatego też przygotowałam dla was zestawienie źródeł solidnej wiedzy w temacie psiej geriatrii.

Literatura

Skupię się tutaj na wydanych w Polsce publikacjach. Chociaż co drugi polski pies jest w wieku senioralnym, to pozycji dotyczących stricte geriatrii jest naprawdę niewiele. Tak naprawdę wydano dotychczas 3 książki na temat geriatrii psów z czego dwie są dostępne już wyłącznie w antykwariatach.


Dodatkowo dla chcących „podrązyć przydatna może okazać się tak ogromna książka. Chociaż skupia się głównie na ludziach to stanowi doskonałe źródło wiedzy o fizjologii starzenia.

Szkolenia dla profesjonalistów

Co jakiś czas na rynku pojawiają się szkolenia związane z problematyką starszych psów i kotów . W szczególności chcę polecić wam kurs:

https://sklep.karolinaholda.com/kurs-pro-zywienie-starszych-psow-i-kotow – który zawiera nie tylko wiadomości związane z żywieniem ale także darmowe e booki związane np. z zaburzeniami poznawczymi starszych psów i kotów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom opiekunów starszych psów i kotów stworzyłam dla was kurs SENIOR DOG MASTERY https://sklep.silva-lupus.pl/produkt/senior-dog-mastery/ , który skupia się na holistycznym podejściu do tematyki starzenia się psów. 

Darmowe książki w pdf – anglojęzyczne

A na koniec, specjalnie dla Ciebie przygotowałam coś wyjątkowego – darmowy planner profilaktyczny dla Twojego psiego seniora! Dzięki niemu nie przegapisz żadnego ważnego zabiegu profilaktycznego.

Categories: Porady